Автор Тема: Изкупуване на пепелянки  (Прочетена 3431 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен karatista

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 2
    • Профил
Изкупуване на пепелянки
« -: Юни 28, 2009, 11:25:11 am »
Понеже в моят район има доста пепелянки искам да бъда поне малко полезен, като ги предоставям на някой, който може да си върши работата ( да прави противоотрова от отровата й)
Та искам да попитам някой знае ли град/е или село/а в които да се изкупуват?

Неактивен jim crow

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Изкупуване на пепелянки
« Отговор #1 -: Юни 28, 2009, 12:02:48 pm »
Според мен не се купуват така..другото което е - тъпо е да ловиш животни от природата и да ги продаваш. Тези, които се занимават с противоотрови, мисля че или сами си ги ловят, свършват си работата и ги пускат отново, или пък си развъждат и отглеждат за целта..

Извинявай ако не съм те разбрал правилно :)
Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead...

Неактивен karatista

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 28, 2009, 12:55:46 pm »
Аз знам,  и не само знам а съм сигурен, че в много градове ги изкопуват- познати са ми казвали одавна и сега съм чувал слухове, че се копуват, защото в доста болници няма противоотрова срещу пепелянки и усойници... и има хора, които се занимават с изкопуване, просто попитах къде са пунктовете...

Неактивен kitana

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 14
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 28, 2009, 02:02:10 pm »
Това да не е пункт за изкупуване на хартия бре?!

Неактивен sa6ko_93

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 28, 2009, 02:10:47 pm »
искам да бъда поне малко полезен
  За да бъдеш полезен, не закачай животните. Хората, които правят противоотрова си набавят змий не по незаконен бракониерски път, ами законно от някоя ферма за змий, които се отглеждат за дадена цел (отрова - противоотроотрова). Така не действат против закона и не нарушават биологичното равновесие.
  Дай, за да бъдем полезни да ловим отровни змий и да ги даваме на някой, който ги изкупува заради отровата.И след време по чукарите няма да има змий, защото сме "искали да бъдем поне малко полезни".
Извинявай за това, че те поразкритикувах, но все пак...
« Последна редакция: Юни 28, 2009, 02:12:21 pm от sa6ko_93 »

Неактивен Viper

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 41
    • Профил
    • www.tdaida.com
« Отговор #5 -: Юни 28, 2009, 05:20:53 pm »
Аз знам,  и не само знам а съм сигурен, че в много градове ги изкопуват- познати са ми казвали одавна и сега съм чувал слухове, че се копуват, защото в доста болници няма противоотрова срещу пепелянки и усойници... и има хора, които се занимават с изкопуване, просто попитах къде са пунктовете...

А случайно да си чувал други неща за тях? Например че са защитени?  >:(
КОпувам се пише с У!
E.macularius 1.2.0

Неактивен George

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 995
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 28, 2009, 10:49:29 pm »
Отдавна вече никой в България не се занимава с този бизнес. Беше модерен, отмря си с времето. Противоотрова тук не се прави. Това да не омлет. Серумите се внасят от чужбина, но тъй като ухапванията у нас са рядкост (освен ако не тръгнат пак Сульо и Пульо да ловят това, което не им е работа), не всички лечебни заведения поддържат налични количества. А и не винаги лечението с тези серуми е удачно поради алергични реакции. Отровата на пепелянката и усойницата не е чактолкова страшна. Има си други по-безопасни начини за лечение.
Жоро

Acanthoscurria geniculata 1.0.0; Brachypelma smithi 1.1.0; Cyclosternum fasciatum 0.1.0; Grammostola rosea 0.0.4; Grammostola pulhra 1.0.0; Lasiodora striatipes 4.0.1; Nhandu coloratovilosus 0.1.0; Heterometrus laoticus 0.0.1; Python regius 1.0.0; Pantherophis guttatus 1.0.0; Boaedon fuliginosus 1.1.0; Eublepharis macularius 4.2.0; Teratoscincus roborowski 1.0.0; Pachydactylus turneri 1.0.0; Xenopus laevis 2.1.0; Аchatina fulica; Аchatina reticulata; Аrchahatina marginata - 2; Blaptica dubia; Blaberus craniifer; Gromphadorhina portentosа; Nauphoeta cinerea; Tenebrio molitor; Zophobas morio.

Неактивен kurtagen

• Зоо-Инфо Форумец
  • Публикации: 243
    • Профил
« Отговор #7 -: Юли 01, 2009, 12:14:20 pm »
Karatista ако искаш да бъдеш наистина полезен,свържи се с хората които се занимават с противоотрови и им кажи каде точно е твоят район.От там на татак те ще си свършат работата.Грешно е да казваш,че искаш да помогнеш като се опитваш да търгуваш с защитен вид змии.
Acanthoscurria geniculata 0.1.0 / Brachypelma boehmei 1.0.0  / Brachypelma vagans 0.1.0 /  Grammostola pulchra 0.0.1 /  Python regius 1.1.0 / brachypelma smithi 0.0.1 / french buldog 1.0.0 / Lasiodora striatipes 0.0.1